Zacznij TUTAJ | Pierwszy raz na blogu?

Ahoj!

Drogi czytelniku – bardzo dziękuję Ci, że poświęcasz swój cenny czas na czytanie mojego bloga.

Na tej stronie zebrałem wszystkie informacje jakimi dzielę się na moim blogu w formie przewodnika albo katalogu tematów. Ta strona to tak na prawdę spis treści, który nie pozwoli zgubić Ci się w gąszczu informacji jakie prezentuję. Dowiesz się tutaj również dlaczego i dla kogo piszę mojego bloga.

Dlaczego „knedle i piwo”?

Mój blog nie jest blogiem kulinarnym 🙂 , choć jego tytuł mocno to sugeruje. Te dwa słowa to coś co nieodzownie kojarzy mi się z Czechami. Jest to też pewien stereotyp nt. Czech, który na swoim blogu podważam. Nazwę tę wybrałem, ponieważ jest łatwa do zapamiętania i od razu wiadomo jakiego kraju dotyczy. Poza tym knedle i piwo są bardzo smaczne i – wbrew pozorom – bardzo zróżnicowane 🙂 .

Dlaczego w ogóle piszę o Czechach? Ano dlatego, że mieszkam tutaj od 2009 roku i bardzo mi się tutaj podoba. Więcej o mojej motywacji do mieszkania w Czechach i do pisania bloga znajdziesz w tych dwóch wpisach:

Co znajdziesz na moim blogu?

Na moim blogu znajdziesz bardzo różne wpisy, których tematem przewodnim są Praga i Czechy. Nie za bardzo interesują mnie Czechy z perspektywy klasycznego przewodnika dla turystów – zdecydowanie wolę chodzić swoimi ścieżkami.

Dzięki temu, że mieszkam w Pradze od 2009 roku, mam na to miasto trochę inne spojrzenie. Myślę, że warto się nim podzielić ze światem.

Wszystkie wpisy na blogu podzieliłem na następujące kategorie:

  • Kulinaria – zbiór wpisów nt. czeskiej kuchni; od przekąsek aż do piwa
  • Kultura – wszystkie wpisy, które w jakikolwiek sposób dotykają czeskiej kultury
  • Literatura | Przewodniki – wpisy o książkach i artykułach nt. Pragi, Czech i Czechów; od beletrystyki przez albumy aż po przewodniki
  • Moje Czechy – znajdują się tu wpisy, w których wyrażam swój subiektywny pogląd na to jak mieszka mi się w Pradze i co w ogóle myślę na temat Czech i Czechów
  • Poradniki | Przydatne narzędzia – wpisy nt. narzędzi (aplikacji, stron www, itd.) oraz praktycznych informacji (gdzie sprawdzić pogodę, itp.), które są przydatne przy odwiedzaniu Czech i Pragi
  • Praga – wszystkie wpisy, które dotyczą samej Pragi
  • Praskie kina i ich kawiarnie – w tym cyklu pokażę Ci studyjne kina w Pradze. Każde z tych kin ma swój specyficzny klimat, historię oraz… kawiarnię. Nie musisz więc koniecznie iść do kina na film, ale np. na kawę, piwo albo „trumienkę” 🙂 .
  • Wycieczki za Pragę – znudziłeś się najpiękniejszym miastem na świecie i chcesz się „przewietrzyć”? to tutaj znajdziesz pomysły gdzie pojechać na jedno i półdniowe wycieczki

Jedziesz do Czech po raz pierwszy?

Jeżeli wybierasz się do Pragi albo ogólnie do Czech po raz pierwszy, to sugeruję zacząć od przeglądnięcia kategorii Poradniki | Przydatne narzędzia, a w szczególności przeczytania wpisu Długi weekend w Pradze – ile to kosztuje?. W tej kategorii (i w tym konkretnym wpisie) znajdziesz praktyczne informacje nt. Twojej przyszłej podróży.

Kontakt i newsletter

Możesz do mnie pisać przez formularz kontaktowy dostępny tutaj (na końcu strony), bezpośrednio na adres maciej@knedleipiwo.com lub przez portale społecznościowe (np. przez Fejsa).

Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się ze mną swoją opinią nt. mojego bloga. Zależy mi, aby znajdowały się na nim praktyczne treści, więc śmiało pisz z sugestiami tematów, którymi jesteś zainteresowany.

Zachęcam Cię również do zapisania się na mój newsletter – raz na 2-3 tygodnie prześlę Ci informacje na Twój adres emailowy o nowościach na blogu.

Wpisz proszę poniżej swoje imię oraz swój adres emailowy i kliknij „Zapisuję się do newslettera!”.

Następnie sprawdź proszę swoją skrzynkę pocztową, znajdź email ode mnie i kliknij w link potwierdzający rejestrację.

To wszystko 🙂 .

Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury mojego bloga!

Maciek