Przewodnik po Pradze w formacie pdf ze stron Prague.eu

Witaj!

Dziś czeka Cię krótki, ale treściwy wpis.

Jak podpowiadają mi narzędzia do analizy ruchu na blogu, część z czytelników trafia tutaj, ponieważ szuka w googlu trzech słów: przewodnik + praga + pdf. Żeby sprostać wymaganiom rynku, przygotowałem ten krótki wpis prezentujący legalne i darmowe przewodniki po Pradze. Będą one szczególnie przydatne oszczędnym osobom 🙂 .

Zapraszam!Najbardziej obfite – i de facto jedyne – źródło dobrej jakości przewodników po Pradze jakie znalazłem, to strona Prague.eu. Jest to oficjalny portal miasta Pragi, którego celem jest promocja turystyki.

Polski turysta może czuć się nieco pokrzywdzony, ponieważ Prague.eu oferuje mu tylko 4 polskojęzyczne przewodniki. W wersji anglojęzycznej jest ich aż 17.

Kliknij!

Ale lepszy rydz niż nic…

Kliknij!

Praga do kieszeni – podstawowy przewodnik

Praga do kieszeni

Kliknij aby go pobrać.

Bardzo przyjemna publikacja. Zawiera dużo ogólnych informacji na każdy temat. Jest to typowy przewodnik z typowymi treściami dla osoby, która nigdy w Pradze nie była. Do tego skondensowany na jedynie 29 stronach.

Mapa Pragi w formacie pdf

Mapa Pragi w formacie pdf

Kliknij aby pobrać mapę.

Jest to pdf-owa wersja drukowanej, dwustronnej mapy jaką dostaniemy (lub nie) w punkcie informacji turystycznej. Są na niej naniesione najważniejsze zabytki, atrakcje i krótki ich opis.

Karol IV, Praga i 700 lat historii – krótki przewodnik

Praga Karola IV i 700 lat historii

Kliknij aby pobrać.

W skrócie: rola i wpływ Karola IV na Pragę i Czechy, wraz z opisem miejsc związanych z tym władcą. Bardzo ciekawe!

Ratusz Staromiejski w Pradze

Ratusz Staromiejski w Pradze - przewodnik

Kliknij aby pobrać.

Jest to pdf-owa wersja małej broszurki na ten temat.

To niestety już wszystko. Jeżeli znasz angielski, to warto zapoznać się pozostałymi przewodnikami, z których szczególnie zaciekawił mnie Guide to industrial and technical structures in Prague.

Dla kogo są powyższe przewodniki?

Przydadzą się, jeżeli:

  • potrzebujesz oszczędzić kasę i nie chcesz kupować drukowanego przewodnika
  • przyjeżdżasz do Pragi tylko na chwilę i nie chcesz zagłębiać się w detale miasta; potrzebujesz tylko najbardziej ogólnych informacji
  • chcesz podróżować bardzo na lekko i chcesz mieć wszystko w swoim telefonie/tablecie/komputerze; nie ma przecież nic bardziej nieprzyjemnego niż taszczenie po mieści przewodnika – cegły

Na koniec podrzucam jeszcze źródło map transportu publicznego po Pradze. Po kliknięciu na grafikę poniżej trafisz na odpowiednią stronę. Mapy, które moim zdaniem są najbardziej przydatne to tramwajowa i autobusowa. Metro łatwo ogarnąć 😉 .

 

Kliknij aby przejść do strony.

PS. Do powyższych przewodników i map warto jeszcze dorzucić jeden przewodnik po Pradze z 4-ego wpisu na moim blogu.

Do przeczytania!

Podobał Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to proszę podziel się nim ze światem:

PS. Jeżeli podoba Ci się mój blog, to koniecznie zapisz się do newslettera. Dzięki temu żaden nowy wpis nie przejdzie Ci koło nosa.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz