Ludzie z Pragi, ich fotografie i historie – czyli czeski blog roku 2016

Witaj w ten szary sobotni poranek! Do Pragi przyszła wiosna, ale chyba niezupełnie. W zeszłym tygodniu napisałem, że będę kontynuował opis produktów agencji CzechTourism, a dokładnie 11 mobilnych aplikacji do zwiedzania Czech. Doszedłem jednak do wniosku, że potrzebujesz – dla odmiany – czegoś lżejszego. Do aplikacji CzT wrócimy za tydzień, a dziś zapraszam na wpis o chyba najpopularniejszym czeskim blogu traktującym o Pradze – Humans of Prague.

Zapraszam!


Blog Humans of Prague został założony w 2013 roku przez Tomasz Princa i jest inspirowany blogiem Humans of New York. Na blogu HoP jest już zgromadzonych ponad 250 zdjęć i historii.

Autor o swoim blogu (fragment pochodzi z tego wywiadu):

Na blogu Humans of Prague publikuję portrety ludzi, których przypadkowo spotkałem na ulicach Pragi. Fotografię każdego człowieka dopełnia fragment naszej rozmowy. Ponieważ każdy myśli o czymś innym, doświadcza i doświadczył innych rzeczy, to mogę za pośrednictwem mojego bloga pokazać różnorodność ludzi, ich myśli oraz historii ze współczesnej Pragi.

Każdy wpis na blogu jest w języku czeskim i angielskim:

Humans of Prague - blog roku w Czechach

Czy jest jakiś lepszy sposób na dowiedzenie się jak wyglądają i co myślą prażanie, niż odwiedzenie bloga HoP? Chyba tylko osobiste z nimi spotkanie.

W kwietniu 2016 blog Humans of Prague został nagrodzony tytułem blog roku w konkursie Magnesia Litera. Nagroda to finansowanie książki z fotografiami z bloga. Jest więc bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas blog HoP przeniesie się na papier.

Linki do wpisu:

Pozdrawiam i życzę Ci udanego weekendu! 🙂

Podobał Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to proszę podziel się nim ze światem:

PS. Jeżeli podoba Ci się mój blog, to koniecznie zapisz się do newslettera. Dzięki temu żaden nowy wpis nie przejdzie Ci koło nosa.