O blogu | Kontakt

Cześć!

Witam Cię na blogu dla miłośników Czech i Pragi.

Nazywam się Maciej Płonczyński i pochodzę z Krakowa. Od lutego 2009 roku mieszkam w Pradze, gdzie przyjechałem na wymianę studencką na Uniwersytet Karola. Po skończeniu studiów postanowiłem w Pradze zostać – wygląda na to, że na dłużej 🙂 .

Dlaczego piszę ten blog?

Po pierwsze – bardzo lubię miejsce, w którym mieszkam. Praga jest podobna do mojego rodzinnego Krakowa, ale jest też od niego różna. Całe Czechy i ich mieszkańcy różnią się pod wieloma względami od Polski i Polaków – tak na plus jak i na minus. Te różnice mnie ciekawią, inspirują i pozwalają lepiej zrozumieć skąd pochodzę i gdzie mieszkam.

Po drugie – lubię podróżować, choć niekoniecznie daleko. Nie znoszę tłumów i bardzo cenię sobie spokój i podążanie własnymi ścieżkami. Praga – jej bliskie i dalsze okolice – oraz całe Czechy są pełne fascynujących miejsc, które są warte opisania i zarekomendowania innym. Miejsc tych nie znajdziesz w standardowych przewodnikach. Czechy to zdecydowanie więcej niż Szwejk, Krecik i pilzner 🙂 .

Po trzecie – jakiś czas temu dowiedziałem się czym jest blog i odkryłem jakim jest on pożytecznym medium do dzielenia się informacjami. Od tamtego czasu uważnie śledzę polskie i zagraniczne blogi i sam dokładam kamyczek do ogródka polskiej blogosfery. Wierzę że w temacie Czech mam Ci sporo do opowiedzenia.

Dlaczego warto czytać mój blog?

Dowiesz się z niego o ciekawych miejscach wartych odwiedzenia w Pradze, jej okolicach i w całych Czechach. Od kawiarni i restauracji, poprzez górskie szlaki aż po galerie i muzea.

Znajdziesz tutaj również praktyczne rady i wskazówki, czyli np.: ile kosztuje wyjazd do Czech, gdzie w Pradze zaparkować auto, co nt. naszych południowych sąsiadów warto przed przyjazdem przeczytać, jakie strony internetowe odwiedzić, jakie aplikacje ściągnąć na telefon żeby ułatwić sobie podróżowanie. Dzięki tym wskazówkom będziesz w stanie lepiej zaplanować swój przyjazd do Czech oraz oszczędzisz swój cenny czas, pieniądze i nerwy 🙂 .

Dodam jeszcze, że od kilku lat poznaję Czechy jeszcze bardziej intensywnie dzięki mojej dziewczynie Janie (rodowitej Czeszce 🙂 ). Jana – razem ze swoją rodziną – jest dla mnie nieskończonym źródłem inspiracji i wiedzy.

Kontakt i newsletter

Jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych wpisach na blogu, to koniecznie zapisz się do mojego newslettera.

Uwaga: nigdy nie wysyłam spamu. Dostaniesz ode mnie tylko wartościowe informacje. Nie podzielę się również Twoimi danymi z nikim innym.

Nowości o wpisach publikuję również na portalach społecznościowych. Na Facebooku znajdziesz fanpejdź mojego bloga, a na Instagramie znajdziesz świetne zdjęcia ilustrujące moje blogowe wpisy (i nie tylko).

Jeśli masz jakieś pytani i sugestie, to możesz się ze mną skontaktować przez formularz kontaktowy (poniżej), przez Facebooka lub pisząc bezpośrednio na adres maciej@knedleipiwo.com.

To tyle ode mnie! 🙂

Ślę serdeczne pozdrowienia z Pragi,

Maciek (i Jana)


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości